Про проект03

За даними Євростату, Україна – один із лідерів по енергоспоживанню в Європі. Причиною тому не стільки велика чисельність населення, скільки невміння користуватися ресурсами раціонально й економно. Українці, в середньому, споживають вдвічі більше енергоресурсів у порівнянні з жителями європейських країн із близькими кліматичними умовами.

Все б нічого, але при такому розкладі країна ніяк не зможе позбутися обтяжливої енергозалежності, а велика частина населення незабаром загрузне в боргах, так як, за словами громадян, тарифи не відповідають їхнім доходам.

Однак вихід є – зменшити цифру в платіжці можна мінімум на 60% і без субсидій. Для цього необхідно навчитися раціонально й економно використовувати енергоресурси. З чого почати і як досягти успіху в цій справі, підкаже компанія Electrolux як виробник енергозберігаючої побутової техніки для дому. До слова, використання однієї лише пральної машини з високим класом енергоефективності (А+ і вище) дозволить економити до 20% води й електроенергії, а якщо всі старі пральні машини в Україні замінити на нові класу А+++, то можна заощадити не менше 2% енергоспоживання населенням всієї країни. Більше про енергоефективні побутові прилади – тут. І це тільки найпростіший приклад.

На платформі «Зберігайте власні гроші та енергоресурси разом з Electrolux» зібрано понад 60 лайфхаків з економії й раціонального використання енергоресурсів, отриманих компанією Electrolux за результатами дослідження звичок українців у споживанні енергоресурсів. Вони є комплексом заходів щодо скорочення споживання енергоресурсів, які принесуть безпосередню користь кожній людині у вигляді зменшення щомісячних витрат на комунальні послуги, а також державі, як один з аспектів реалізації національної стратегії енергозбереження та набуття енергонезалежності. Ознайомитися з лайфхаками і дослідженням можна тут.

Також за допомогою платформи навчитися енергозбереженню в побуті зможе кожен – і дитина, і дорослий. Для цього була розроблена інтерактивна тест-гра, яка в захоплюючій формі допоможе оцінити персональний рівень володіння знаннями про раціональне використання енергоресурсів, а також вивчити найефективніші способи економії.